Yeni Meclisteki 317 vekilin 3’ü Dişhekimi

1 Kasım 2015 seçiminden sonra TBMM’ne 317 sandalye ile giren AK Parti Seçimlerden çıkan sonuca göre mecliste en fazla dişhekimi vekil bulunduran siyasi parti oldu.
26. dönem milletvekillerinin meslek profillerine bakıldığında  en fazla sayının ise yine hukukçular arasından olduğu gözlendi. Geçmiş yıllarda da hukukçuların çoğunlukta olması  ve bu seçim sonuçlarında da geleneğin bozulmaması  hukuk alanında çalışanların onur kaynağı olurken  dişhekimliği mesleğinin  yükünü alacak 3 AK Partili  vekilin birikmiş  onlarca  soruna çözüm verecek işbirliğine geçmesi bekleniyor.İçlerinde  hem akademisyen hem meslek odası  görevi yapmış  ve devlet hastanesinde  dişhekimliği  yapmış vekillerin siyasi  otorite olarak  kanun ve uygulamalardaki  sorunlarla  yakından haberdar olduğu üstelik sorunların içinden gelen muayenehane hekimliği  yaşamlarının bulunması her alanda  bizzat müdahale  edebileceklerini  gösterirken yerli sanayici sektöre de  ivme  kazandırmalarına kesin gözü ile bakılmakta. 26.dönem Dişhekimi  vekillerin CV leri  ise şöyle:
Mehmet Ali Pulcu İstanbul 1.Bölge AK Parti 12.sıradan  Milletvekili  seçildi. 1960 Bolu doğumlu olan Pulcu İstanbul Erkek Lisesinden 1979 da; İstanbul Üniversitesi  Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1983′ de mezun oldu. 1986’dan itibaren  özel muayenehanesinde serbest diş hekimi olarak çalışan Ali Pulcu İstanbul Dişhekimleri Dayanışma ve Dostluk Derneği’nin kurucuları arasında olup derneğin ASP (Ayna Sond Presel ) isimli  dergisini ilk kez çıkarmış  ve editörlüğünü yapmıştır.Sanat ve edebiyat alanındaki  faaliyetlerini  ilerleterek  Bilim Sanat Vakfı ve İstanbul Şehir Üniversitesi mütevelli heyet üyeliğinde bulunmuştur. Evli ve üç çocuk babasıdır.
Bayram ÖzçelikAK Parti Burdur 1.listeden vekil seçildi.1966 Burdur İli Güney Yayla köyünde doğdu. 1985 yılında Burdur İmam Hatip Lisesini bitirdi. 1990’da Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde başarıyla mezun oldu. 12 yıl Burdur’da serbest diş hekimliği icra etti. Bu esnada  iki Diş Hekimi  meslektaşı ile  Ağız, Diş Sağlığı şirketi kurdu. Önce Antalya Diş Hekimleri odası daha sonra  Isparta Diş Hekimleri Odası Burdur Temsilciliğinin yanında diğer bir STK olan  özel bir vakıfta 7 yıl başkanlık yaptı. AK Parti İl Başkanlığı kurucu üyeliğini yaptı. Evli ve bir kız , bir erkek çocuk babası olan  Özçelik  TBMM de 3 dönem vekillik  yaptı.
Yrd. Doç. Dr. Adnan Günnar1966 Yılında Akçaabat’ta doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Trabzon’da tamamladı. Erzurum Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini 1990 yılında bitirerek 1991 yılında girdiği  Ortodonti Anabilim Dalı  Doktorasını 1996 da tamamladı.1997 yılında Trabzon Diş Hekimleri Odası yönetim kuruluna seçildi. Üç dönem II. Başkanlık görevini yaptı.2003- 2007 yılları arasında TC. Sağlık Bakanlığı Trabzon Diş Hastanesinde Başhekimlik  ve  Trabzon Diş Hekimleri Oda Başkanlığı yaptı.
Türk Diş Hekimliğinde mesleğe ve  Fakültelere verdiği  hizmetlerinden; Başhekimlik görevini yürütmedeki başarısından;  toplum ağız ve diş sağlığına katkıda gösterdiği başarılarından dolayı ‘’Devlet Takdirnamesi’’  ile ödüllendirildi. Türkiye Okul Sporları Federasyonu sağlık kurulu üyesi  olup halen İstanbul Üniversitesi Sosyoloji     bölümü öğrencisidir.
Avrasya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinde  Yrd. Doç. Dr.  Ortodonti Uzmanı – Diş hekimi olarak çalışan Adnan Günnar geçtiğimiz  2007 genel seçimlerinde  AK Parti Trabzon Milletvekili aday adayı olmuş;  AK Parti Trabzon İl Teşkilat Başkanlığını 2007 de başarı ile tamamlayarak 8 Ocak 2010 tarihinde AK Parti Trabzon İl Başkanlığı görevine atanmıştı. 13 Mayıs 2012 de ise Olağan İl kongresinde yeniden AK Parti Trabzon İl Başkanı seçilmiş; 7  Haziran 2015 seçimlerinde vekil olarak girdiği  TBMM ye 1 Kasım 2015  seçimleri ile  tekrar  Trabzon 4.listeden seçilerek  2.kez girmiştir.

kaynak: Yeni Meclisteki 317 vekilin 3’ü Dişhekimi

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Facebook sayfamızı takip edin!