Vodafone 39. İstanbul Maratonu sona erdi!

“Çocuklarımızın geleceği için koşuyoruz” mottosuyla 100 ülkeden yaklaşık 125 bin kişiyi sokaklara sürükleyen Vodafone 39. İstanbul Maratonu sona erdi.

1979 yılından bugüne kesintisiz olarak her yıl düzenlenen ve kıtalararası koşulan tek yarış olma özelliğine sahip İstanbul Maratonu, Tekerlekli Sandalye, 42K “Maraton”, 15K , 10K, Halk Koşusu olmak üzere 5 ana kategoride koşuldu. Maratonun 42 kilometrelik etabını erkeklerde Kenya asıllı Fransız atlet Abraham Kiprotich, kadınlarda Kenyalı atlet Ruth Chepngetich kazandı.
Avrupa’nın en iyi 11, dünyanın en iyi 22 maratonundan biri olarak görülen Vodafone İstanbul Maratonu, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün 300 metre gerisinden başladı. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Spor İstanbul Genel Müdürü İsmail Özbayraktar, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ve çocukların enerji dolu adımlarıyla start alan maraton renkli bir spor şovuna dönüştü. 

kaynak: Vodafone 39. İstanbul Maratonu sona erdi!

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Facebook sayfamızı takip edin!