Victoria’s Secret Olimpiyatları – temel’de sağlık

 
Yılın merakla beklenen görsel şöleni Victoria’s Secret Fashion Show 2017, bu yıl Şanghay’da gerçekleşti. Şova bu yıl damga vuran Bella Hadid’in fazla kiloları ve Victoria’s Secret standardına uygun olmayan vücudu oldu. Çok tartışıldı, karşı çıkıldı… Ama bu durum diğer meleklerin fit görünümlerini gölgede bırakmadı. İşte Victoria’s Secret podyumunun en fitleri ve görünümlerinin sırları…
Victoria’s Secret defilesinde boy göstermek pek öyle kolay değil. Melekler forma girebilmek için çok ter döküyor… Yıllardır, bu podyumun bazı standartları var. Öncelikle boy 1.75 cm’nin üstünde, bel kalınlığı ise 61 cm’nin altında olmalı. Ayrıca tüm modellerin vücutlarındaki yağ oranları yüzde 18’in altında olmak zorunda. Formda bir kadının yağ oranın yüzde 21-24 olduğunu düşünürsek, modellerin nasıl bir diyet ile karşı karşıya kaldığını daha net hayal edebilirsiniz. Olimpiyata hazırlanır gibi çalışmaya başlayan melekler, dört ay boyunca neredeyse her gün ağırlık çalışıyor. Mineral ve vitamin hapları yanı sıra protein içeceği tüketerek Victoria’s Secret standartlarına uygun hale gelmeye çalışan modeller, hazırlık süreci sırasında ise hiç şeker tüketmiyor. Şovdan 12 saat önce sıvı tüketmeyen melekler, yüksek proteinli diyetler uyguluyor.
Ancak bu yıl şovun en çok konuşulan konularından biri Bella Hadid ve vücudunun görüntüleri oldu. Geldiği aile ve popülerliği sayesinde Victoria’s Secret podyumuna çıkma şansı yakaladığı dedikoduları alıp yürüdü. Yanlış olanın yapılan ayrımcılık olduğunun altı çizildi. Ama bu şovun fit ve standartlara uygun güzellerini gölgede bırakmadı. Bu yıl Adriana Lima, Alessandra Ambrosio, Candice Swanepoel ve Stella Maxwell görünümleriyle büyüledi…
Alessandra Ambrosio
36 yaşında, iki çocuk annesi olan süpermodel Alessandra Ambrosio, haftada üç kez yoga, pilates ve spinning yapıyor.

Kısa bir süre önce antrenman programına koşmayı da ekleyen Ambrosio, bunun dışında farklı zamanlarda 10 günlük Brazil Butt Lift dersleri de alıyor. Victoria’s Secret Fashion Show öncesi Şanghay sokaklarında da koşan süpermodel,  bu anı Instagram’ından da paylaştı.
Adriana Lima
13 yıldır Victoria’s Secret’ın vazgeçilmez modellerinden biri olan Adriana Lima, haftada iki kez boks yapmaktan büyük keyif alıyor. Klasik egzersiz programlarından hoşlanmadığını söyleyen Lima, çok enerjik olduğunu bu sebeple, hız ve eğlenceyi odak alan egzersiz programlarını sevdiğini belirtiyor.

Instagram adresinden Ağustos ayında bu yılki Victoria’s Secret şova hazırlanmaya başladığını paylaşan Adriana Lima’ya, bu yıl antrenmanlarında boks şampiyonu Michael Olajide koçluk etti.
Stella Maxwell
27 yaşındaki İrlandalı model Stella Maxwell, bale ile form tutuyor.

Yoğun bar egzersizleri ve mat çalışmasıyla vücut esnekliğini maksimum derecede artırırken kaslı bir vücut elde etmeye olanak tanıdığı için son günlerde bale çalıştığını anlatan Maxwell, yoga yapmayı, yürüyüş yapmayı ve yüzmeyi çok seviyor.
Candice Swanepoel
Güney Afrikalı, 29 yaşındaki süper model Candice Swanepoel, spor rutinini basit tutuyor. Özel antrenör ile çalışan Swanepoel, her gün pilates yapıyor.

Ayrıca haftada üç gün kardiyo çalışan model, her zaman sağlıklı besleniyor. Sağlıklı ve fit bir yaşamın ilk kuralının süreklilik olduğunu  belirten Candice Swanepoel, sporda dengenin önemine vurgu yapıyor.

kaynak: Victoria’s Secret Olimpiyatları – temel’de sağlık

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Facebook sayfamızı takip edin!