Diş Röntgen Filmi

Röntgenler gözden kaçmış sorunların tespit edilmesine ve tanı konulmasına yardımcı olabilir; örneğin çene kemiğindeki hasarları, gömülü dişleri, apseleri, kist ve tümörleri ve dişler arası çürükleri tespit edebilir.

Diş Röntgen Filmi

Diş bakımı diş fırçalamadan ve diş ipi kullanmaktan daha fazlasını gerektirir. Diş hekiminizi ziyaret ederek altı ayda bir kontrol ve profesyonel diş temizliği yaptırmak ağız bakımınız için önemlidir.

Bu sürecin ilk adımı, kendinizi yanındayken rahat hissedeceğiniz bir diş hekimi bulmak ve bir randevu almaktır. Düzenli diş hekimi ziyaretleri (ideali altı ayda bir) ve profesyonel diş temizliği dişlerinizin ve diş etlerinizin temiz kalmasına, dayanıklı olmasına ve diş ve dişetlerinizle ilgili ağrıya sebep olabilecek problemlerin ortaya çıkmasını önlemeye yardımcı olacaktır.

Diş hekimine çocuğunuzu mu götürüyorsunuz? Çocuk diş klinikleri genellikle çocukları rahat hissettirecek bir ortam sunacak şekilde tasarlanmıştır. Bekleme salonlarında genellikle birçok çeşit oyun ve oyuncak yer alır. Hatta bazılarında çocukların faaliyet yapabilecekleri çalışma masaları ve malzemelerin yanısıra oyun konsolları dahi yer alabilir. Eğlenceli bir ortam çocukların diş hekimi ziyaretlerini de keyifli hale getirir. Muayene sıraları gelene kadar çocuklar hem sıkılmaz hem de eğlenir. Hatta çocuklar daha fazla oynamak için henüz muayene zamanı gelmeden diş hekimlerini ziyaret etmek için yalvarabilir.

İlk muayenenizde diş hekiminiz size tüm sağlık geçmişinizle ilgili sorular soracaktır. Sonraki ziyaretlerinizde, şayet sağlık durumunuzda bir değişiklik varsa, bunu diş hekiminizle paylaştığınızdan emin olun. Diş hekiminize kontrol için muayeneye gittiğinizde nelerin sizi bekleyebileceği aşağıda anlatılmaktadr. Ancak ağız sağlığı geçmişinize göre yaşayacağınız deneyim değişiklik gösterebilir.

Kapsamlı Diş Temizliği
Kontrol amaçlı muayeneler her zaman komple diş temizliğini de içerir. Diş hekiminiz özel aletler ve aparatlar kullanarak diş eti çizgisini ve diş eti çizgisinin altını kazıyarak biriken bakteri plak ve diş taşlarını temizleyecektir. bakteri plak ve diş taşları diş eti hastalıklarına, diş çürüklerine, ağızda kötü kokuya ve diğer sorunlara neden olabilmektedir. Diş hekiminiz aynı muayenede dişlerinizi parlatacak ve diş ipi ile dişlerinizi temizleyecektir. Muayene sonrasında da ağız sağlığınızı korumanız ve geliştirmenize yönelik olarak evinizde kullanabileceğiniz teknikler ve ürünler konusunda size bilgi verecektir.

Komple Muayene
Diş hekiminiz dişlerinizi, diş etlerinizi ve ağzınızı kapsamlı bir şekilde muayene edecek ve herhangi bir sorun ya da hastalık belirtisi arayacaktır. Amaç ağız sağlığınızı korumak ve herhangi bir sorun ya da hastalık belirtisi varsa sorun ciddileşmeden mümkün olduğunca kısa sürede tanı koyarak gerekli tedaviyi yapmaktır.

Röntgen
Yaşınıza, diş ve diş eti hastalıklarına yakalanma riskinize ve belirtilere bağlı olarak diş hekiminiz ağzınızın röntgeninin çekilmesini önerebilir. Röntgenler gözden kaçmış sorunların tespit edilmesine ve tanı konulmasına yardımcı olabilir; örneğin çene kemiğindeki hasarları, gömülü dişleri, apseleri, kist ve tümörleri ve dişler arası çürükleri tespit edebilir. Şayet gebeyseniz, diş hekiminize bilgi verin; hamilelik döneminde röntgen ancak acil durumlarda çekilmelidir.

Eğer dişleriniz ve diş etleriniz iyi durumdaysa, muhtemelen diş hekiminize altı aydan önce gitmenize gerek olmayacaktır. Ancak eğer tedavi gerektiren bir durum varsa- örneğin dolgu yapılması gereken bir çürük, tamir edilmesi gereken bir kaplama ya da çekilmesi gereken bir yirmi yaş (akıl) dişi vb- muayene sonrasında tedavi için randevu almalısınız.

Kaygı ve korku nedeniyle diş hekiminize gitmekten kaçınıyorsanız, aşağıdaki öneriler rahatlamanıza ve dişleriniz için hak ettiğiniz ve ihtiyaç duyduğunuz ilgiyi görmenize yardımcı olacaktır:

 • Aile ve Arkadaşlarınıza Danışın
  Eğer halihazırda bir diş hekiminiz yoksa, güvendiğiniz kişilere onların hangi diş hekimine gittiklerini ve memnun olup olmadıklarını sorun. Tavsiyeler, iyi bir diş hekimi bulmanıza yardımcı olabilir.

Röntgen Gönder formunu ( iletişim formu ) eksiksiz doldurmanız halinde diş hekimlerimiz 24 saat içinde sizlere telefon veya e-mail yoluyla dönecek ve ayrıntıları sizinle değerlendirecektir.

  İletişim Talep Formu

  Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz! Başvurunuzu başarılı bir şekilde alıp size en kısa sürede size dönüş yapacağız. Lütfen formu eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurunuz.

  Diş Kliniği

  Alanya Diş Polikliniği: Kestel mahallesi, Sahil Caddesi, No:21 ( Eski Kestel Belediyesi karşısı) Alanya, Antalya 07400 – Türkiye

  Telefon: (0242) 518-1999

  Whatsapp: (0552) 544-1999

  Çalışma saatleri

  Pazartesi - Cuma 7am to 9pm

  Cumartesi - 9am to 5pm

  Pazar - KAPALI

  Bizi Yakından Tanıyın

  2000 yılında kurdukları Özel Temel Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği‘nde tedaviler, diş hekimliğinin tüm branşlarında ve uzman profesyonel diş hekimlerinden oluşan bir ekip tarafından yürütülmektedir. Bu da hastalarımıza, multi disipliner diş hekimliği yaklaşımı olarak tanımladığımız şekilde hizmet vermemizi sağlamaktadır.

  Hayata sağlıkla gülümsemeniz için aşağıdaki form üzerinden röntgenlerinizi bize iletebilirsiniz. Bu formu eksiksiz doldurmanız halinde hasta danışmanlarımız 24 saat içerisinde sizlere telefon veya e-posta yoluyla geri dönüş yapacak ve ayrıntıları sizinle değerlendirecektir.

  RÖNTGENİNİZİ GÖNDERİN TEDAVİ PLANI VE MALİYET HAKKINDA SİZİ BİLGİLENDİRELİM

  ×

  Merhaba!

  Temel Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile hızlıca görüşme başlatabilir veya randevu almak için hemen yazabilirsiniz

  ×