‘Kamuda daha fazla eczacı istihdam edilmeli’

İstanbul Eczacı Odası(İEO), eczacılıkta istihdam problemine farklı bakış açıları getirebilmek ve eczacılıkta yeni çalışma alanlarının yaratılması adına İstanbul’daki Eczacılık Fakültesi öğrencilerine yönelik olarak yarışma düzenliyor. 
 
Bireysel ya da grup olarak katılım sağlanabilecek olan yarışmanın jüri üyeleri İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdal Cevher, Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ş. Güniz Küçükgüzel, Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Meriç Köksal Akkoç, İl Sağlık Müdürlüğü Eczacılık Birimi Başkan Yardımcısı Dr. Sezai Ceceloğlu ve İstanbul Eczacı Odası Başkanı Ecz. Zafer Cenap Sarıalioğlu’ndan oluşuyor.  Ön eleme başvurusu için son tarih 28 Şubat 2018 olan yarışmada proje teslimleri ise  25 Nisan 2018 tarihine kadar gerçekleştirilecek. 
 
Kazanan kişi ya da grup, İEO’nun 12 Mayıs 2018 tarihinde düzenleyeceği Eczacılık Buluşması 2018 etkinlikleri kapsamında projesini sunacak.  
 
İEO Başkanı Ecz. Zafer Cenap Sarıalioğlu, “Bu yıldan itibaren mezun olacak meslektaşlarımız,  eczane açma kriterleri sebebiyle istedikleri bir yerde eczane açamayacaklar. Kamuda, devlet hastanelerinde, özel hastanelerde, ilaç sektöründe daha fazla sayıda eczacı istihdamı sağlanmalıdır. Bu durum, nitelikli sağlık ve ilaç hizmet sunumunun da bir gereğidir. Bu konuda biz meslek örgütlerine çok büyük bir sorumluluk düşmektedir. Bu konudaki mücadelemizi ara vermeden, hız kesmeden devam ettirmek zorundayız.” dedi.
 

kaynak: ‘Kamuda daha fazla eczacı istihdam edilmeli’

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Facebook sayfamızı takip edin!