Hayat kurtarmak için yarıştalar! – temel’de sağlık

 
“Hayat Kurtarmak İçin Yarıştayız” etkinliğinde, Türkiye genelinde organ nakli bekleyen 24 bin 768 kişiye ve organ bağışının önemine dikkat çekilecek
Medicana Sağlık Grubu,  03-09 Kasım Organ Bağışı Haftası kapsamında düzenlediği “Hayat Kurtarmak İçin Yarıştayız” koşusu ile Sağlık Bakanlığının verilerine göre sayısı 24 bini aşan nakil ihtiyacındaki hastaya umut olacak. 
 Medicana Çamlıca Hastanesi’nin önderliğinde bu yıl 3’üncü kez gerçekleştirilecek etkinlik; Sağlık Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, İstanbul Valiliği, Spor Genel Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Türkiye Atletizm Federasyonu, Türk Kızılayı, TÜRKÖK, Kadıköy Belediyesi işbirliği ve Kent FM medya sponsorluğunda düzenlenecek. 
 “Hayat Kurtarmak İçin Yarıştayız” etkinliğinde katılımcılar, 5 Kasım Pazar günü Caddebostan Sahili’nde kurulacak 5 kilo metrelik bir parkurda koşacak. Yarışı ilk üçte tamamlayan katılımcılara altın, bronz, gümüş madalya sunulacak. Her yıl gönüllülerin büyük desteğiyle gerçekleştirilen koşuda katılımcılar bu yıl, organ nakli bekleyen 24 bini aşkın kişi için yarışacak.

kaynak: Hayat kurtarmak için yarıştalar! – temel’de sağlık

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Facebook sayfamızı takip edin!