Hadi dağlarda buluşalım… – temel’de sağlık

 
Dağlar, sadece birer kış sporları merkezi olmaktan çıktı ve muhteşem renkleri, tatları, hazlarıyla herkesi kucaklayan birer masalsı dünya haline geldiler. O halde kendi zirvelerimizi yaratalım… Yüksek binalardan çıkıp, yüksek dağlarda kışın o tertemiz, mis gibi havasını ciğerlerimize dolduralım ve tazelenelim.
Hepimiz yaşadığımız şehirlerin bunaltan trafiği ve kaosu içinde, küçük kaçamaklar yaparak hayatlarımızı renklendirmeye çalışıyoruz. Yoğun iş tempomuzdan kopabildiğimiz her an; kendimizle ve sevdiklerimizle baş başa kalmak, güzel anılar biriktirmek için fırsat kolluyoruz ve bunu genellikle şehirdeki lokasyonlarda yapıyoruz ama kışın gelişiyle beraber şehirde azalan seçeneklerimiz bu arzumuzu hayli zorluyor.
İşte tam da bu noktada imdadımıza dağlar yetişiyor. Artık günümüzde dağlar sadece birer kış sporları merkezi olmaktan çıktı ve muhteşem renkleri, tatları, hazlarıyla herkesi kucaklayan birer masalsı dünya haline geldiler. Sadece bu sporları yapan bireylerin değil, hepimizin kaliteli sosyalleşebileceğimiz ve ailelerimiz ve sevdiklerimizle; şehrin tüketim ortamından uzak zamanı dolu dolu paylaşarak geçirebileceğimiz noktalar oldular.
Son yıllarda sayıları artan ve dünya trendlerini takip eden dağ işletmeleri ile dağ tutkunlarının bir araya gelmeleri bu kış masalını destansı bir hale getirdi.
Salt kış sporları bakış açısından çıkıp, şehrin en cool DJ’lerini, band’lerini de bünyelerine katan dağ işletmeleri, kayan kaymayan herkese göz kırpar konuma geldi.
Yıllarca var olan “kayak&snowboard yapmıyorsak dağda ne işimiz var” algısı yerini, “dağa gidelim” coşkusuna bırakırken, ülkemizin her noktasından birbirinden renkli kış etkinlikleri fışkırıyor. Hepimizin ortak arzusuna cevap verebilen işletmelerin çatısı altında ülkemizin ve dünyanın önde gelen markaları da yeni ürünlerini kullanıcılarıyla buluşturabiliyorlar.
En saf yöresel lezzetlerden; dünya mutfağının en seçkin örneklerine, kar üzerinde eğlenceyi zirveye taşıyan partilerden en yeni kış oyuncaklarına, her sezon kendini yenileyen dağlarda eğlenmek ve kendi kış masalınızı yazmak için yapmanız gereken tek şey karar vermek ve şehirden kaçış planı yapmak.
Kim demiş sadece deniz kenarında eğlenilir diye, dağlar geniş seçenekleriyle hepimize cömertçe doğayı sunarken, neden dağda aşık olmayalım, neden yeni yaşımızı dağlarda almayalım veya neden en mutlu günlerimizi dağların büyülü dünyasında kurgulamayalım. Kendi zirvelerimizi yaratalım… Yüksek binalardan çıkıp, yüksek dağlarda kışın o tertemiz, mis gibi havasını ciğerlerimize dolduralım ve tazelenelim. Hadi dağlarda buluşalım…

kaynak: Hadi dağlarda buluşalım… – temel’de sağlık

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Facebook sayfamızı takip edin!