Fitness dünyasına hayat öpücüğü – temel’de sağlık

 
Dünyanın en büyük fitness cihazları üreticileri arasında yer alan Life Fitness’ın eğitim platformu olan Life Fitness Akademi, Aralık ayı ile birlikte Fitness endüstrisine şekil verecek yeni bir oluşum için düğmeye bastı.
Türkiye fitness endüstrisindeki insan gücünün interaktif, üretken ve yenilikçi yapıya kavuşması için kolları sıvayan Life Fitness Akademi, kurumlarca akredite edilmiş ve alanında uzman eğitmenlerce sektör profesyonellerine eğitim verecek. Profesyonel sporcular,  Life Fitness Akademi’den alacakları sertifika programları sayesinde global endüstriye yön veren dünya trendleri ve ihtiyaçlarına çözüm olacak ortaklıklar ile tanışacaklar. Böylece sektör profesyonelleri aynı dili konuşacak, verilen hizmet belli bir standarda oturacak.

Yeni ekosistemin adı; Life Fitness Akademi
Gelişmeleri ilk ağızdan duymak için bir araya geldiğimiz Life Fitness Türkiye- EKS Dış Ticaret Yönetim Kurulu Üyesi Emre Özdeş , “Life Fitness Türkiye olarak Life Fitness Akademi’de, yeni bir döneme başlıyoruz. Life Fitness Türkiye yetkili distribütörü EKS Dış Ticaret bünyesindeki Life Fitness Akademi Türkiye, 2000’li yılların ortasında kuruldu ve son 17 yıl içerisinde dünyada trend olan ve endüstri bileşenlerince talep edilen eğitimleri Türkiye’ye getirdik. Dünyadaki fitness trendlerini ve egzersiz uygulamalarını, ülkemizdeki eğitmenlerimiz ve profesyonellerimiz ile paylaşmaya ve onların mesleki gelişimlerine her açıdan katkı sunmaya; yenilenen eğitim salonumuz, müfredatımız ve başarılı eğitmen kadromuzla devam edeceğiz. Bir fitness profesyoneli için henüz hedef belirleme noktasında devreye girip gerek ihtiyaç duyduğu eğitimleri talep etmesi, gerekse trendlere dair en güncel bilgileri edineceği bir platforma dahil olmasına imkan tanıyarak, hedefine ulaşması adına gerçek ve değerli çözüm ortaklıkları sunacağız” diyor.

Özdeş, “Tüm eforunu ürün geliştirmeye ve inovasyona adamış olan markamızın bakış açısını, eğitime de yansıtıp aynı tutumu sergiliyoruz ve bu amaçla; kurumlarca akredite edilmiş ve alanında uzman eğitmenlerce verilecek yeni eğitimlerimiz ve EKS Dış Ticaret Merkez Ofis’teki yeni akademi alanımızla, kabuk değiştirmiş bir Life Fitness Akademi’nin relansmanını yapıyoruz. Endüstrinin gelişmesi için eğitimin öneminin bilincindeyiz ve liderliğimizi, eğitim alanında da gösteriyoruz. Bu bağlamda, Life Fitness olarak kullanıcılara ve sporculara yardımcı olmak adına gerçek ve değerli çözüm ortaklıkları geliştirme yönünde çalışmalarımız sürecek” diye sözlerini tamamlıyor.

kaynak: Fitness dünyasına hayat öpücüğü – temel’de sağlık

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Facebook sayfamızı takip edin!